کلاس‌های عملی دانشگاه آزاد تابستان برگزار می‌شود

[ad_1]

خبرگزاری ایرنا به دنبال تماس های مکرر دانشجویان دانشگاه آزاد و سوالات آنها در خصوص زمان برگزاری کلاس های عملی که شهریه آنها دریافت شده است؛ پیگیر این موضوع از طریق مسئولان دانشگاه شد.

محمد مهدی طهرانچی طهرانچی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا در پاسخ به روند برگزاری کلاس های عملی اظهار داشت: کلاس های عملی دانشگاه آزاد اسلامی در تابستان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: پیش از کرونا کلاس های عملی با ۱۵ دانشجو برگزار می شد؛ اما در شرایط فعلی ۳ تا ۵ دانشجو در این کلاس ها شرکت می کنند.

رییس دانشگاه آزاد اظهار داشت: برگزاری کلاس های عملی با شیوه جدید هزینه بسیار بالایی برای دانشگاه خواهد داشت. اما دانشگاه آزاد با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به تعهدات خود عمل می کند.

طهرانچی توضیح داد: مقرر شده بود کلاس های عملی در تابستان برگزار شود، به همین دلیل همزمان با امتحانات برگزار نشد، اما قطعا کلاس ها برگزار خواهد شد.

وی همچنین اظهار داشت: در شرایط فعلی هزینه دانشگاه به اندازه دوره حضوری و حتی بیشتر است. زیرا اساتید به همان میزان دستمزد دریافت کردند و حتی برای آموزش دوره های آموزش مجازی و زیر ساخت آنها نیز هزینه شد.

بیش از ۵ هزار رشته تایید شد

طهرانچی در خصوص ساماندهی رشته های دانشگاه اظهار داشت: اخیرا در شورای گسترش پس از دو دهه تعاملات با وزارت علوم مقرر شد بیش از ۵ هزار رشته دانشگاه آزاد دائمی شود و چالش های میان وزارت علوم و دانشگاه آزاد رفع شد.

وی ادامه داد: همچنین پس از این جلسه مقرر شد ظرفیت دانشگاه آزاد به صورت استانی در نظر گرفته شود و در استان با ملاحظاتی که نسبت به زیر نظام ها خواهیم داشت رشته ها را جا به جا می کنیم تا موثر و متناسب با طرح آمایش وزارت علوم باشد.

آموزش ترم آینده ترکیبی است

وی در خصوص ترم آینده اظهار داشت: آموزش مجازی سطح یک را گذراندیم و حالا باید وارد آموزش مجازی سطح ۲ شویم؛ به این معنا که روش های این نوع آموزش را ارتقا دهیم.

طهرانچی اظهار داشت: برای سال آینده برنامه آموزشی به طور کلی برای دروس نظری و عملی کاملا متفاوت خواهد بود. آموزش مجازی و عملی (ترکیبی) طبق برنامه ریزی با روش جدید طراحی می شود.

[ad_2]

Source link