کلیات الحاق یک بند به قانون بودجه ۹۹ تصویب شد

[ad_1]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه با کلیات طرح دو فوریتی الحاق یک بند به تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ در ارتباط با تامین قیر مورد نیاز در شهرهای با جمعیت زیر صد هزار نفر موافقت کردند.

براساس این طرح، شرکت ملی نفت ایران مکلف است یک میلیون تن مواد اولیه قیر رایگان از محل خوراک تحویلی به پالایشگاه تامین و در سقف سهمیه‌های مربوطه به صورت ماهانه در اختیار دستگاه‌های اجرائی ذی ربط برای تامین قیر مصرفی و سایر هزینه‌های تبدیل مواد اولیه به قیر و اجرای آسفالت طرح های مربوط قرار دهد.

محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در تشریح کلیات طرح دو فوریتی الحاق یک بند به تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ گفت:  طرح دو فوریتی الحاق یک بند به تبصره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور که جهت بررسی به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و در جلسه ۳۱ تیر ماه ۹۹ با اصلاحاتی به تصویب رسید.

وی افزود: نمایندگان مجلس تلاش کردند در جهت کمک به اجرای طرح‌های عمرانی در شهرها روستاها و بهسازی راه‌های روستایی، این طرح را ارائه دهند، این طرح قیر مورد نیاز را در مناطق هدف را تأمین کنند طی سال‌های گذشته کارهای عمرانی آنگونه که باید درست اجرا نشده است، برای فعال کردن واجرای طرحهای عمرانی در مناطق محروم و روستایی کشور به اختصاص قیر مورد نظر نیاز داریم.

مفتح با بیان اینکه یک میلیون تن قیر در این طرح پیش بینی شده است، ادامه داد: در کمیسیون تلاش شد که مشکلات سال‌های قبل در این طرح وجود نداشته باشد؛ چهار هزار میلیارد تومان را از دارایی تحت تملک دولت را برای اختصاص به این امر در نظر گرفته شد، این طرح بسیاری از مشکلات مردم در مناطق محروم و راه‌های روستایی برطرف می‌کند. عملیاتی و اجرایی بودن این طرح هم از نظر بودجه و هم از بعد زمانی در این طرح پیش بینی شده است که در مناطق روستایی و عشایری در نظر گرفتیم.

ادامه دارد…

[ad_2]

Source link