کمیته امداد کرمانشاه از بیش از هزار بیمار صعب‌العلاج حمایت می‌کند

کیومرث رحمتی پور روز چهارشنبه به ایرنا افزود: در سال ۹۸ بیش از ۱۱۱ هزار مددجو استان از خدمات و فرانشیزهای درمانی این نهاد بهره مند شدند.

او اضافه کرد: بیش از سه میلیارد و ۲۲۸ میلیون تومان اعتبار برای ارایه خدمات درمانی ویژه و تامین فرانشیزهای درمانی مددجویان این نهاد اختصاص یافته است.

وی همچنین گفت: در سال گذشته  بیش از ۶۵۵ میلیون تومان اعتبار به صورت ویژه برای تامین هزینه های دارویی و نگهداری به مددجویان بیمار خاص و صعب العلاج پرداخت شده است.

او در ادامه با اشاره به حمایت های ویژه این نهاد از بیماران خاص و صعب العلاج  بیان کرد: هم اکنون هزار و ۶۳۵ بیمار خاص و صعب العلاج از حمایت های این نهاد بهره مند می شوند.

بانوان سرپرست خانوار کمیته امداد بیمه می شوند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کرمانشاه گفت: مجریان موفق طرح های اشتغال و بانوان سرپرست خانوار کمتر از ۵۰ سال سن نیز زیرپوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرند و در سال ۹۸ حدود ۹ هزار مددجو در استان زیر پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه روستاییان و عشایر قرار گرفته اند.

رحمتی پور عنوان کرد: در سال گذشته هفت میلیارد و ۲۷۳ میلیون تومان حق بیمه مددجویان در استان به سازمان تامین اجتماعی و صندوق روستاییان و عشایر پرداخت شده است.

او با بیان اینکه پرداخت حق بیمه مددجویان به سازمان های بیمه گر موجب توانمندسازی این مددجویان می شود، خاطرنشان کرد: مددجویانی که زیرپوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرند از مزایای بازنشستگی بهره مند می شوند.

۷۸ هزار خانوار با جمعیتی نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد کرمانشاه است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۴ شهرستان و ۲ هزار ۵۹۵ روستا دارد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *