کولر گازی ایستاده

آنچه بایستی درباره گزینش و خرید کولر گازی ایستاده مهم گارانتی دارای بدانیم؟

یکی دیگر از جور های سیستم تهویه مطبوع که در بعد ها بزرگتری طراحی و ساخته می شوند کولر گازی ایستاده می باشدهمین جور کولر گازی همانطور که از نامش پیداست اهمیت وضعیت نصب ایستاده ایجاد و روانه بازار رقابت می شوندجور های ایستاده از دو یونیت داخلی و خارجی تهیه شده که پنل داخلی باطن فضای داخلی قرار می گیرد، و بخش خارجی یا این که همان کندانسور در خارج از ساختمان قرار می گیرد.

کمپرسور این دستگاه حین کارایی گرمای زیادی ایجاد می کند به این مراد لازم هست که در فضای بیرونی نظیر بالکن یا تراس قرار گیرد. یونیت داخلی وخارجی به وسیله لوله به یکدیگر متصل شده و از این طریق تبادل دارند. به طور معمول تولید کننده های همین تجهیزات از تکنولوژی های مدرن نظیر سیستم اینورتر به مراد کمتر مصرف انرژی و درنهایت افزایش بازدهی آن بهره می برند.

 این دسته کولر گازی در ظرفیت های بالا ساخت می شوند که توان قابل توجهی در انتقال و تولید هوا دارا می باشند، به این ترتیب میتوان در فضاهایی کلیدی متراژ بالا مثل مساجد، خزانه ها، تالار های اجتماعات به مراد ایجاد هوایی مطبوع مورد استعمال قرار داد.

در حال حاضر کمپانی های داخلی و خارجی بخش اعظمی در راستا ساخت این سری از سیستم های تهویه مطبوع کار گسترده ای دارا‌هستند و اساسی توجه به نیاز بازار سالانه میلیون ها دستگاه ایجاد و روانه بازار رقابت می نمایند از برندهای مطرح می توان به کولر گازی گرین اشاره نمود که طبق تازه ترین تکنولوژی های روز دنیا کلیدی بالاترین سطح کیفیت ایجاد و ارائه می شوند.

حین خرید کولر گازی با وضعیت نصب ایستاده می بایست توجه داشت که الکتریسیته آیتم نیاز همین سیستم از دسته سه فاز می باشد. در کولر گازی ایستاده از کپمرسور جور اسکرال، پیستونی و روتاری اهمیت اعتنا به دسته ظرفیت هوادهی آن مورد به کار گیری قرار گرفته است، هریک از این کمپرسورها در اقلیم جغرافیایی مشخصی توانایی عملکرد مطلوب دارا هستند بدین ترتیب زمان انتخاب و خرید به این نکته هم باید اعتنا داشتظرفیت های موجود از همین دستگاه از 24000 الی 100000 btu دارای قابلیت و امکان کارایی سرد و گرم طراحی و تولید می شوند

 ویژگی های کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده همانطور که اشاره شد در ظرفیت هوادهی بالا کلیدی اقتدار خنک کنندگی بالا تولید و ارائه می شوند. به برهان قرار گیری در فضای داخلی از ظاهری زیبا و منحصر به فرد بفرد بهره می مارک که براحتی اساسی هرنوع فضایی همخوانی داشته و زیبایی آن را دو چندان می کند. به استدلال تنوع در گونه کمپرسور میتوان در بخشها متعدد کوهستانی و یا این که گرمسیری از همین سری سیستم تهویه مطبوع بهره مند شد.

به عامل ظرفیت هوادهی بالا در کوتاهترین زمان توانایی دمای اتاق را به سکو دلخواه کاربر می رسانند، همچنین به علت امکان کارایی سرد و گرم می توان دیگر سیستم های حرارت و بردوت را حذف نمود و به این ترتیب در اکثری از هزینه ها صرفه جویی کرد. از برندهای مطرح و معتبری که در بازار جمهوری اسلامی ایران به فروش می رسند میتوان به کولر گازی ال جی اشاره نمود که در ظرفیت های متفاوت حیاتی سطح میزان مرغوب بودن بالا ساخت و ارائه می شوندعمده برندهای موجود در بازار از فیلترهای چندلایه به خواسته بهبود کیفیت هوا به کارگیری شده است

طرز تحلیل و تعیین گنجایش کولر گازی ایستاده

به جهت انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی دست اندرکاران متعددی را می بایست در حیث گرفت که هر یک از آنها به نحوی اثر گذاری مستقیم در بازدهی دستگاه دارند. عواملی مثل اقلیم جغرافیایی، مدل کاربری، شرایط ساختمان را در لحاظ داشت، البته فاکتور اهمیت و حساس که به طور معمول در این راستا در لحاظ گرفته می شود متراژ ساختمان می باشد

تفاوت اسپلیت ایستاده اساسی اسپلیت دیواری

اسپلیت ایستاده کارایی و ساز و کاری شبیه به اسپلیت دیواری دارا‌هستند دارای این تفاوت که ظرفیت کولر های ایستاده از اسپلیت های دیواری عمده می باشد و می توان از آن ها برای مکان های تبارک تر اهمیت متراژ بالاتر به کارگیری نمود.

مزایای استفاده از اسپلیت ایستاده

 • ظرفیت سرمایش و گرمایش بالا

• مجهز به فیلتر های تصفیه کننده هوا و یون زدایی

 • قابلیت تعویض فیلتر ها

 • مجهز به ریموت در دست گرفتن

پرتاب باد در چهار جهت

 • دارای نمایشگر دیجیتال جهت نمایش دمای محیط

مجهز به کمپرسور های اسکرال، پیستونی و روتاری

 نحوه تعیین و تحلیل ظرفیت اسپلیت ایستاده

جهت تعیین اسپلیت ایستاده می بایست به عامل ها زیادی همچون موقعیت آب و هوا، متراژ محفظه و وضعیت ساختمان دقت نمود ولی مهمترین ادله در تهیه و تنظیم کولر گازی ایستاده متراژ گوشه و کنار می باشد که در کاغذ ی حیاتی کولر گازی به طور تمام طریق انتخاب کولر متناسب حساس متراژ گوشه و کنار شرح دیتا شده است.

 نکات قابل اعتنا هنگام کارگزاری و خرید اسپلیت ایستاده

برق مورد نیاز اسپلیت های ایستاده معمولا در ظرفیت های بالا سه فاز 380 ولت و در گنجایش های پایین تک فاز 220 ولت می باشد ولی امروزه سری تازه کولر های ایستاده بصورت اینورتر تک فاز ساخت می شوند. کمپرسور کولر های ایستاده در حین انجام فعالیت حرارت متعددی تولید می نمایند به همین ادله نیاز است که در گوشه و کنار بیرون قرار گیرند. یونیت داخلی اسپلیت های ایستاده بر بر روی زمین قرار می گیرد که  نازک و قلیل حجم می باشد و یونیت بیرونی آن ها در حیاط و یا حیاط ساختمان نصب می گردد.

آیا کولرهای گازی ایستاده حساس موتور اینورتر هستند

همان‌طور که قبلاً گفتیم، اسپلیت‌های ایستاده در اشکال متمایز ایجاد و عرضه می‌گردندحساس دقت به ترقی تکنولوژی و رغبت بیشتر مصرف‌کنندگان به جهت خرید محصولات قلیل مصرف و دوستدار محیط‌زیست، عمده شرکت‌های ایجاد کننده اسپلیت و کولرگازی، همین دستگاه‌ها را در دو جور بی آلایش و اینورتر اساسی گاز مبرد R22 و R410a ایجاد و روانه بازار می‌نمایند.

در جمع اهمیت توجه به توضیحات فوق، خوب تر است از کولر گازی ایستاده تنها برای مصارف تجاری، اداری و سالن‌های پهناور استعمال شودبه کار گیری از این دسته کولر گازی به جهت فضاهای آپارتمانی اصلا منطقی وجود ندارد و علاوه بر صدای فن آن که باعث آزار افراد خانواده می‌شود، از نظر اقتصادی هم به صرفه نیست. بنابراین، خوبتر می باشد بی تردید در خانه از کولر گازی اسپلیت دیواری به کار گیری کنید. از برند‌های متداول بازار به جهت همین مدل کولرگازی می‌توان به هایسنس، هیوندای، گرین، گری و…، اشاره کردالبته به علت وجود بازارهای کاذب و قاچاق، به هنگام خرید کردن بایستی از اعتبار بودن فروشنده، گارانتی و از همگی مهم‌تر سرویس ها پس از فروش آن، اطمینان حاصل کنیم.