گرفتگی دل بر مصیبت امام حسین(ع) نشانه‌ای از ایمان است

[ad_1]

حجت الاسلام محمد حاجی ابوالقاسم دولابی، شامگاه پنجشنبه در جمع کارکنان انتظامی استان زنجان، با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان افزود: شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش سوزشی در قلب مومنان ایجاد کرد که این سوزش هرگز خاموش نخواهد شد.

وی با بیان اینکه دل‌های مومنان به همدیگر و امام خود حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گره خورده است، اظهار داشت: مقاومت کشور ما در مقابل استکبار جهانی در سایه گریه بر مصیبت امام حسین (ع) و از مکتب عاشورا به دست آمده است.

حجت الاسلام دولابی،اظهار داشت: اشک و گریه کردن بر مصیبت امام حسین (ع) نعمت بزرگی است که خداوند متعال به انسان عطا کرده که یکی از فواید آن این است که انسان را متحول کرده و پاک و معطر می کند.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یکی از برترین نشانه های آیات الهی در زمین حضرت سید الشهدا است گفت: امام حسین (ع) در اوج تحریم و تهدید هرچه داشت در راه خدا هدیه کرد و از زیبایی‌های دنیوی گذشت و فرمان الهی را اطاعت کرد.

حجت الاسلام دولابی، افزود: امام حسین (ع) می توانست با یک بیعت ساده با یزید بهترین زندگی دنیوی را فراهم کند ولی نخواست و به خواسته خداوند و قرآن عمل کرد و در مقابل ظلم و استکبار ایستاد و عزت دنیا و آخرت را به دست آورد.

وی در این مراسم با تقدیر از اقدامات پلیس در راستای تامین نظم و امنیت جامعه و استان زنجان، اظهار داشت: وقتی رابطه انسان با خداوند مستحکم شود، در خدمت جامعه و مردم قرار می گیرد.  

حجت الاسلام دولابی با اشاره به اینکه شهدا در دوران دفاع مقدس جلوه ای از ارتباط با خدا را نشان دادند، افزود: کارکنان نیروی انتظامی سربازان با صفا و معنوی امام زمان(عج) هستند.

[ad_2]

Source link