یک تالار عروسی در سنندج پلمب شد

[ad_1]

 دکتر آرزو فلاحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بی توجهی شهروندان نسبت به وضعیت قرمز کرونا در سنندج، شب گذشته یک واحد تالار عروسی در این شهر  به دلیل برگزاری مراسم در شرایط قرمز شیوع کرونا با هماهنگی اماکن، نیروی انتظامی و بازرسین سلامت مرکز بهداشت سنندج تعطیل و پلمپ شد.

 وی همچنین از لغو یک مجلس عروسی در یک منزل شخصی در سنندج در این وضعیت قرمز کرونایی در روزهای گذشته خبر داد.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۲ واحد قلیان سرا در سنندج به علت عدم رعایت اصول بهداشتی و مبادرت به بازگشایی مکان عمومی در این شرایط که کرونا در سنندج به وضعیت خطرناکی درآمده است پلمپ شد.

فلاحی یادآور شد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان در سنندج در روزهای اخیر، تاکنون هیچ مجوزی برای فعالیت تالارهای پذیرایی توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا صادر نشده است و  این واحدها بدون هیچ‌گونه هماهنگی مجلس عروسی را در تالار برگزار کردند، تا اطلاع ثانویی پلمب شدند.

وی  از شهروندان خواست به صورت جدی از رفت و آمدهای غیرضروری، تجمع در اماکن عمومی و برگزاری مراسم و مجالس و دورهمی‌های دسته جمعی در این وضعیت قرمز کرونایی خودداری کنند.

 فلاحی با اشاره به اهمیت ماندن در خانه افزود: بی اهمیتی یا نادیده گرفتن ویروس کرونا،تعداد مبتلایان را افزایش و کادر بهداشت و درمان را با فرسودگی مواجه خواهد کرد.

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اهمیت ماسک در پیشگیری از بیماری کرونا تاکید کرد: باید در هنگام خروج از منزل و حضور در اماکن بسته، حتما از ماسک استفاده  شده و فاصله یک تا ۲ متر از دیگران رعایت شود.

 وی در پایان هشدار داد: ویروس کرونا ضعیف نشده و باید دستورالعمل‌های بهداشتی با جدیت دنبال و رعایت شود.

بر اساس تصمیمات ستاد استانی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به علت قرار گیری سنندج در وضعیت قرمز به مدت سه روز از ۱۵ تا ۱۷ خرداد برخی از فعالیت‌ها در این شهرستان موقف شده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ظهر پنجشنبه ۱۵ خرداد در مجموع ۱۶۴ هزار و ۲۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۷۱ نفر رسید.

[ad_2]

Source link