یک هزار میلیارد ریال برای توسعه شهرک‌های صنعتی اردبیل هزینه می‌شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو دوشنبه در جریان  شروع عملیات فاز ۳ شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل اظهار کرد:۵۰درصد این اعتبار از محل استانی و ۵۰ درصد دیگر از محل متمرکز  در اختیار سازمان شهرک‌های صنعتی کشور  در فاز اول و در طول ۲ سال بصورت فاز به فاز هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه توجه به زیرساخت‌ها و توسعه شهرک‌های صنعتی موجب رونق تولید و افزایش انگیزه صنعتگران و سرمایه‌گذاران می‌شود افزود: زیرساخت‌های شهرک صنعتی شماره ۲ اعم از احیا و مرمت معابر اصلی، راه‌اندازی فاز سوم این شهرک و توسعه تصفیه خانه آن در اولویت اصلی قرار گرفته است.

استاندار اردبیل تشریح کرد: شهرک‌های صنعتی اردبیل تقاضا محور شده و در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل تنها ۷ هکتار زمین در زون‌های مختلف وجود دارد که خوشبختانه متقاضی زیادی دارد.

بهنامجو ادامه داد: برای مرمت و بازسازی معابر این شهرک ۱۰ پیمانکار در حال حاضر فعال هستند و بنیاد مسکن نیز بخشی از معابر را بازسازی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در توسعه تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل  اقدامات خوبی انجام شده است اظهار کرد: در سال‌های گذشته مدول اول تصفیه خانه اجرا شده و در حال حاضر عملیات اجرایی مدول دوم آغاز و در حال انجام است.

او همچنین در رابطه با آغاز عملیات اجرایی فاز سوم شهرک صنعتی ۲ اردبیل گفت: این شهرک تقاضا محور بوده و برای توسعه آن نیاز به اعتبار ویژه داشتیم که با موافقت رییس سازمان برنامه و بودجه و

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ۲۰۰ هکتار به این شهرک افزوده می شود و همچنین مشکل برق و آب با توافق و همکاری دستگاه های ذیربط مرتفع می شود.

 محسن صالحی نیا ‌، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران  گفت: شهرک های صنعتی اردبیل وارد فاز توسعه‌ای و زیرساختی شده است.

وی بیان کرد: : فاز ۳ شهرک شماره ۲ اردبیل در ۲مرحله به مقدار ۳۱۰ هکتار وارد فاز توسعه خواهد شد که عملیات اجرایی ۵۰ هکتار اول آن با قرارداد منقعد شده امروز آغاز شد.

وی با اشاره به حضور مناسب سرمایه گذاران در استان اردبیل و تقاضای بیشتر مناطق استان برای ایجاد و توسعه شهرک‌های صنعتی اظهار کرد: عملیات توسعه‌ای در شهرک‌ها به وجود زیرساخت‌ها نیاز دارد که مقرر شد تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل با افزایش ظرفیت و مجهز کردن امکانات اقدامی در جهت توسعه این شهرک باشد.

[ad_2]

Source link