یک هزار و ۶۰۰ روستای کردستان از نعمت آب شرب سالم برخوردار هستند

[ad_1]

محمد فرهاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هدف شرکت آب و فاضلاب کردستان برخورداری همه مردم شهر و روستا از آب شرب و تصفیه شده است امّا برخی از ساکنین روستاها به علت برخورداری از آب قنات، تجهیزات و لازم مورد نیاز تمایلی به استفاده از این نعمت ندارند.

وی افزود: در شهرستان بیجار با ۲۲۹ روستای دارای سکنه و جمعیت، حدود ۱۳۲ روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان هستند که از این تعداد پنج روستا به صورت ثابت و ۴۶ روستا هم به صورت مقطعی نیاز به آبرسانی سیار دارند.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کردستان تاکید کرد: هر ساله شرکت آب و فاضلاب در کشور برنامه های منظمی را جهت پوشش مناطق محروم در دست اجرا دارد که اعتبار آن از ۲ محل صندوق توسعه ملی با اخذ پیمانکار و دیگری اعتبارات استانی بر اساس تعریف پروژه های جدید تامین و هزینه می‌شود.

فرهاد با اشاره به اینکه افق پیشرفت و تعریف پروژه بر اساس میزان اعتبارات است، یادآور شد: تحقق هدف پوشش همه روستاهای باقی مانده و محروم از آب شرب ثابت، نیازمند اعتباری بیش از ۴۹۰ میلیارد ریال است.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کردستان اضافه کرد: آبرسانی به روستاهای حاشیه سد تلوار و گلبلاغ در قالب ۲۰ پروژه و اعتباری بیش از ۸۰ میلیارد ریال در دست اجراست که تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از این اعتبار جذب و هزینه شده است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

[ad_2]

Source link