۱۰۷ نفر در پاکستان بر اثر کرونا فوت کردند

[ad_1]

آمار مبتلایان به کرونا در پاکستان با ثبت ۴۴۱ مورد جدید از ۵ هزار ۹۸۰ نفر عبور کرد.

رسانه‌های پاکستانی امروز گزارش دادند: سرعت جهشی ابتلا به کرونا در شهرهای این کشور همچنان ادامه دارد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند و یک هزار و ۴۴۶ نفر نیز بهبود یافته اند.

شیوع گسترده کرونا در پاکستان باعث شد تا نخست وزیر این کشور طرح فاصله گذاری اجتماعی را در سراسر پاکستان برای دوهفته آینده تمدید کند.  
ستاد عملیات و مدیریت مبارزه کرونا پاکستان در تصمیم گیری جدید خود اعلام کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی در قالب تعطیلی شهرها، کاهش حداکثری حضور مردم در معابر، محدودیت تردد ترافیک تا ۱۱ اردیبهشت (۳۰ آوریل) برقرار خواهد ماند.  
براساس این گزارش، حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای در پاکستان همچنان تعطیل خواهد ماند و دولت این کشور تنها فعالیت برخی از واحدهای صنعتی، ساختمانی و منابع تامین نیازهای اساسی مردم را بلامانع اعلام کرد.  
  «عمران خان» نخست وزیر پاکستان هشدار داد: اگر مردم در مهار کرونا بی‌احتیاطی کنند نظام سلامت این کشور قادر به مقاومت بیشتر دربرابر این ویروس نخواهد بود.  
افزایش شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در پاکستان همچنان سرعت جهشی دارد و مسؤولان هشدار دادند که اگر سطح تمهیدات بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تشدید نشود، مهار کرونا از کنترل خارج خواهد شد.  
دولت پاکستان بیم آن دارد که در صورت عدم پایبندی مردم به فاصله‌گذاری اجتماعی شمار بیماران کرونایی به ده‌ها هزار نفر افزایش یابد.  
وزارت بهداشت پاکستان به اطلاع دیوان عالی این کشور رساند که هرچند میزان افزایش مبتلایان به کرونا در پاکستان در مقایسه با کشورهای منطقه کم است، اما احتمال افزایش بیماران به ۵۰ هزار نفر تا آخر ماه آوریل (۱۱ اردیبهشت) وجود دارد.  

[ad_2]

Source link