۱۲ فروردین، نماد تجلی شکل نوین از نظام حکومتی در دنیا است

[ad_1]

حجت الاسلام علی قره داغی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با بیان اینکه ۱۲ فروردین یک روز ماندگار در تاریخ کشور است، افزود: در سال ۵۸ به دستور بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، مردم انقلابی ایران پای صندوق های رأی آمدند و ۹۸.۲ درصد رأی دهنگان به استقرار نظام جمهوری اسلامی “آری” گفتند.  

وی با بیان اینکه “جمهوری اسلامی” برخاسته از شعارهای مردم در دوران مبارزه علیه رژیم ستمشاهی بود، اظهار داشت: در زمان برگزاری همه پرسی، عده ای موارد دیگری مثل ” جمهوری دموکراتیک اسلامی ” و یا ” جمهوری” مطرح می کردند ولی حضرت امام خمینی(ره) فرمودند ” جمهوری اسلامی”، نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر، و مردم نیز با حضور د رپای صندوق های رأی به این شکل از نظام حکومتی رأی دادند.

حجت الاسلام قره داغی، جمهوری اسلامی ایران را مردمی ترین نظام در بین نظام های حکومتی در دنیا عنوان کرد و گفت: در طول حیات ۴۲ ساله انقلاب اسلامی، مردم ایران با حضور در انتخابات های متعدد، تدبیر امور کشور را به دست خودشان رقم می زنند و این انتخابات ها تجلی حاکم بودن مردم بر سرنوشت خودشان است.  

 مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه زنجان افزود: شاید بتوان گفت شکل گیری چنین نظامی آرزوی تمام انبیا و اوصیا و صلحا بود که در آن تعالیم الهی مبنا باشد.  

وی با بیان اینکه ” استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” محوری ترین شعار مردم در دوران پیش از انقلاب بود، تصریح کرد: مردم ایران اسلامی به خاطر این آرمان ها و شعارها مجاهدت ها و مقاومت های زیادی کرده اند که هشت سال دفاع مقدس نمونه ای از آن است.  

حجت الاسلام علی قره داغی گفت: مردم انقلابی ایران اسلامی با حماسه آفرینی های خود در مقاطع مختلف، نشان داده اند که همچنان روی آرمان و پیمان خود هستند.  

[ad_2]

Source link