۱۲ واحد صنفی متخلف در ایذه پلمب شد

[ad_1]

طهمورث مردانی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این واحدهای صنفی در ۲۴ ساعت گذشته پلمپ شدند افزود: از صنوف فعال در ایذه درخواست می‌کنیم نسبت به اجرای دستورات ستاد مبارزه با کرونا اقدام کنند تا سلامت جامعه به خطر نیفتد.

وی ادامه داد: در نشست روز چهارشنبه هفته جاری شورای سلامت شهرستان ایذه با محوریت کرونا، فرماندار ایذه از شهرداریهای ایذه و دهدز درخواست کرد عوارض سه ماه نخست امسال را به اصناف ببخشد تا کمکی به اصناف باشد.

براساس آخرین اطلاعیه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند که مبتنی بر بازگشایی بخشی از واحدهای صنفی است، در استان‌ها از تاریخ شنبه ۲۳ فروردین و در استان تهران از تاریخ شنبه ۳۰ فروردین با هماهنگی ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا برخی از اصناف فعالیت مجدد خود را آغاز میکنند و واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن ثبت‌نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب اقدام کنند.

فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای به غیر از فروشگاه‌های سوپرمارکتی، بهداشتی و شوینده، پاساژ و مجتمع‌های تجاری و بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه و سالن‌های زیبایی، آموزشگاه‌های رانندگی، رستوران، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا مشمول این طرح نبوده و تا اطلاع ثانوی امکان بازگشایی واحدهای خود را ندارند. البته مطابق مصوبه ابلاغی، رستوان و غذای آماده (تنها بیرون‌بر) مجاز به فعالیت هستند.

[ad_2]

Source link