۱۴ کیلومتر به مسیر دوچرخه رو در تهران افزوده شد

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، «مسعود لواف زاده» اظهار داشت: توسعه مسیرهای ویژه به منظور ارتقای فرهنگ دوچرخه سواری در بین شهروندان، حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی و ترافیک از سال گذشته در این منطقه آغاز شده است.

وی ادامه داد: به همین منظور در بوستان های آزادگان، پردیس بانوان، بوستان ترافیک، کوهسار و فرهنگسرای خاوران مسیر دوچرخه سواری احداث شد.

لواف زاده عنوان کرد: در مجموع ۱۷ خانه دوچرخه با ظرفیت ۳۰۰ دستگاه دوچرخه در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و کاهش آلودگی هوا در محله ها راه اندازی شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه افزود: این ایستگاه ها در محوطه شهرداری منطقه ۱۵، فرهنگسرای خاوران، بوستانهای، آزادگان، آموزش ترافیک وپردیس بانوان، خلیح فارس قرار دارد.

به گفته وی، یک دستگاه کانکس با ۲۰ دستگاه دوچرخه به همراه کلاه ایمنی در محوطه دانشگاه فنی و حرفه ای ولی عصر(عج) نصب شد تا دانشجویان این دانشکده بتوانند از دوچرخه برای رفت و آمد در محله های عمومی استفاده کنند.

لواف زاده گفت: دوره های آموزش رفتار ترافیکی و دوچرخه سواری نیز در سه سطح از مقدماتی تا پیشرفته تحت تعلیم مربی فدراسیون در بوستان ترافیک برای دانشجویان برپا شده است.

به گزارش ایرنا؛ پیش از این «یعقوب آزاد دل» مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر شهر تهران ۱۷۵ کیلومتر مسیر دوچرخه دارد که این مسیر در سال ۱۴۰۱ به ۵۵۰ کیلومتر می‌رسد.

منطقه ۱۵ در جنوب شرقی شهر تهران قرار دارد؛ مهم‌ترین بخش آن شهرک‌های مشیریه، افسریه، بروجردی، سیزده آبان و بزرگراهای بسیج، بعثت، امام علی، آزادگان و خاوران است.

[ad_2]

Source link