۱۵۲ پروژه عمرانی در شهرستان سربیشه آماده افتتاح است

[ad_1]

محمد محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات اجرایی ۶۱ پروژه نیز با اعتبار ۲ هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال آغاز می‌شود.

وی گفت: در مجموع بیش از ۲۱۳ پروژه عمرانی، خدماتی و اقتصادی با اعتبار بیش از چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.

فرماندار سربیشه بیان کرد: ۴۹ پروژه با اعتباری معادل ۲۸۹ میلیارد ریال در حوزه توسعه خدمات شهری و روستایی و ۲۴ پروژه با یک هزار و ۳۳۱ میلیارد ریال در حوزه زیربنایی افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: کلنگ‌زنی عملیات اجرای واحد دولومیت و همچنین یک مجتمع گلخانه‌ای از جمله شاخص‌ترین پروژه‌های شهرستان سربیشه در هفته دولت امسال است.

محمدی از افتتاح شبکه گاز ۴۵ روستا در هفته دولت خبر داد و گفت: آغاز عملیات گازرسانی به ۳۱ روستا در مجموع با اعتبار ۴۴۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های زیرساختی مهم شهرستان است.

وی عنوان کرد: بهره‌برداری از ۱۰ کیلومتر باند دوم محور درح ماهیرود از دیگر پروژه‌های زیرساختی است که در هفته دولت افتتاح خواهد شد و مردم شهرستان از آن استفاده خواهند کرد.

وی گفت: در هفته دولت تعدادی واحد تولیدی کشاورزی، صنعتی و خوداشتغالی همچنین پروژه‌های خدماتی در حوزه بهداشت و آموزش به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمدی افزود: از ابتدای سال جاری تعدادی طرح و پروژه عمرانی در سطح شهرستان به مناسبت‌های مختلف مورد بهره برداری قرار گرفت که از جمله آن می‌توان به افتتاح سد سیاهو با اعتبار بیش از ۶۰ میلیارد ریال در سفر وزیر نیرو به شهرستان اشاره کرد.

وی گفت: همچنین افتتاح استخر شنا سرپوشیده شهر سربیشه با اعتبار بیش از ۳۰ میلیارد ریال با حضور وزیر ورزش و جوانان و افتتاح ۱۱ طرح با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال در هفته جهاد کشاورزی از دیگر طرح‌هایی است که امسال به بهره‌برداری رسید.

فرماندار سربیشه تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون با همت دولتمردان تدبیر و امید نزدیک به پنج هزار میلیارد ریال پروژه افتتاح شده یا در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: همه این پروژه‌ها در شرایطی که کشور از یک سو در شدیدترین دوران تحریم قرار گرفته و از سوی دیگر بیماری کرونا محدودیت‌های فزاینده‌ای را به وجود آورده، اجرا شده است.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان سربیشه در ۶۶ کیلومتری بیرجند است.

[ad_2]

Source link