۲۱ طرح عمرانی و کشاورزی در مراغه بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، معاون استاندار و فرماندار مراغه روز دوشنبه در مراسم افتتاح این طرح ها گفت: این طرح ها شامل افتتاح جایگاه سوخت، طرح گازرسانی به ۱۱ روستا، احداث کانال آبیاری، راه بین مزارع، بهسازی راه روستایی و احداث پل بتنی است.

علی موسوی حسینی ادامه داد: طرح احداث و مقاوم سازی ۳۰۰ واحد مسکونی روستایی این شهرستان که توسط بیناد مسکن انقلاب اسلامی و اعتبار حدود ۳۰ میلیارد تومانی اجرا شده دیگر طرح افتتاح شده روز دوم بود.

بهره برداری از طرح های عمرانی و خدماتی در بخش سراجو

بخشدار سراجو نیز در این مراسم با اشاره به افتتاح طرح های عمرانی و خدماتی هفته دولت در این بخش گفت: جایگاه سوخت سهیل سهند شهر خداجو با چهار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و اشتغال زایی پنج نفر و با نصب ۶ جایگاه سوخت بنزین و گازوئیل مورد بهره برداری قرار گرفت.

فرخ محمد زاده افزود: همچنین طرح احداث راه بین مزارع روستای چلان سفلی توسط بخشداری و دهیاری این روستا با ۱۰۰ میلیون تومان اجرا شده است.

وی ادامه داد: احداث کانال آبیاری کشاورزی روستای کرمجوان نیز توسط بخشداری و دهیاری این روستا و با اعتبار ۶۵۰ میلیون تومان اجرا و به بهره برداری رسیده است.

وی اضافه کرد:  طرح احداث پل بتنی روستای پالچقلو نیز  توسط بخشداری سراجو با ۲۷۰ میلیون تومان اعتبار اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

محمدزاده افزود: همچنین عملیات اجرایی راه دسترسی پنج روستای روستاهای عیدلو، تازه کند عیدلو، شیرین کند، قوشابلاغ و یورگ این بخش با ۳۳۰ میلیون تومان همزمان با هفته دولت آغاز شده است.

وی اضافه کرد: طرح گازرسانی به ۱۱ روستای این بخش نیز با ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار اجرا و بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از روستاییان منطقه به شبکه گاز متصل شدند.

بهره برداری از طرح های گازرسانی به ۱۱ روستای مراغه

رئیس اداره گاز مراغه نیز در این آیین از افتتاح گازرسانی به ۱۱ روستای این شهرستان خبرداد.

افراسیابی افزود: این روستاها شامل گویجه قلعه علیا و سفلی، سارق قشلاق علیا و سفلی، موالوی علیا و سفلی، چاللو چلبیانلو، شاختالو، کورتان، سید کندی و تازه کند نصیرپور است.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح ها، ۲ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان اعتبار از سوی این اداره هزینه شده است.

وی اضافه کرد: همچنین طرح گازرسانی به ۳۱ روستای زیر ۲۰ خانوار این شهرستان نیز برنامه ریزی شده و تا پایان سال اجرایی خواهد شد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

[ad_2]

Source link