۲۶۰ میلیارد ریال طرح آموزشی در خراسان شمالی افتتاح شد


مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای اجرای طرح جایگزینی هزار و ۸۵۰ دستگاه بخاری هرمتیک با بخاری گازی بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

امین فلاح اظهار داشت: برچیدن بخاری های گازی از ۲۸۲ مدرسه استان، در سفر رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به این استان، مصوب شده بود.

وی افزود: ۷۰ درصد از این رقم از منابع ملی و مابقی از منابع استانی تامین شده است.   

فلاح در باره بهره برداری از طرح برچیدن مدارس سنگی استان گفت: ۱۷ مدرسه با ۳۸ کلاس درس هم امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: حذف مداس سنگی استان در سفر رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به بجنورد که در سال گذشته انجام شد، مصوب شده بود.  

فلاح اظهار داشت: در سفر مزبور، برای حذف مدارس سنگی ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که ۷۰ درصد از این رقم از منابع ملی و مابقی از منابع استانی تعهد شد.

در خراسان شمالی ۱۵۰ مدرسه با ۸۰۰ کلاس درس تخریبی است و ۶۸۶ مدرسه با سه هزار و ۶۸۴ کلاس درس نیازمند مقاوم سازی است.  

۷۰۰ فضای آموزشی استان با ۲ هزار و ۹۲۳ کلاس درس مستحکم است، که بر این اساس ۳۹ درصد مدارس خراسان شمالی مستحکم، ۵۰ درصد از این فضاها نیازمند مقاوم سازی و ۱۱ درصد هم تخریبی است.

در استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی ۱۸۰ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار باب مدرسه تحصیل می‌کنند.  

محسن حاج میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، در نخستین برنامه سفر دو روزه خود، پس از حضور در گلزار شهدا در شهر بجنورد و ادای احترام به مقام شامخ شهدا با سفر به شهرستان اسفراین بعد از افتتاح یک پروژه عمرانی با مجمع خیرین مدرسه ساز در این شهرستان نشست داشت و امروز هم با هدف افتتاح چند پروژه عمرانی در شهرستان های بجنورد و شیروان حضور خواهد داشت و در نشست شورای اداری استان شرکت خواهد کرد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *