۲۷۰۰ کلاس درس در کهگیلویه و بویراحمد نیاز به بازسازی دارد

[ad_1]

هادی زارع پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد کلاس درس کهگیلویه و بویراحمد مربوط به مدارس دولتی استان است. 

وی افزود: هم اینک تعداد مدارس کهگیلویه و بویراحمد در هر سه مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم افزون بر سه هزار مورد است. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۲۰۲ برنامه در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای مدارس این استان تهیه و تدوین شده است.

زارع پور عنوان کرد: طرح ابتکاری «آجر به آجر» از سوی مسؤولان سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تهیه و تصویب شده و به زودی نیز در تمامی استان ها اجرا می شود.

وی ابراز داشت: این طرح یک اقدام عملی برای تکمیل و افتتاح فضاهای آموزشی نیمه تمام در کشور از طریق جلب هر چه بیشتر مشارکت مردم و خیران مدرسه ساز است. 

زارع پور گفت: اقدام هایی ارزنده از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در زمینه ساخت، بازسازی و مقاوم سازی مدارس از سوی دولت و خیران در کشور و کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است. 

وی بدون اشاره به آمار، اظهار داشت: برخی از مدارس کهگیلویه و بویراحمد دارای مشکلات اساسی در زمینه سرویس آبخوری، سرویس بهداشتی و محوطه سازی است.

زارع پور افزود: باید از طریق تریبون های نماز جمعه، رسانه ها و خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد همت مضاعفی برای جلب مشارکت مردم، دستگاه های اجرایی و خیران در زمینه ساخت، بازسازی و مقاوم سازی مدارس این استان انجام شود. 

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در سال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۳۹۸ افزون بر ۱۶۱ هزار نفر بوده است. 

[ad_2]

Source link