۲ تن از حفاران غیرمجاز در اسلام آبادغرب دستگیر شدند

[ad_1]

سرهنگ ابوالقاسم ایمان پور عصر سه شنبه به ایرنا افزود: بامداد امروز (سه شنبه ۱۲ فروردین) با همکاری بسیج و نیروهای محلی ۲ نفر حفار غیرمجاز آثار تاریخی در روستای لرینی آجودانی شهرستان اسلام آباد غرب دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
او افزود: در بازدیدی که روزهای گذشته کارشناسان و نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان از تپه تاریخی لرینی اسلام آبادغرب به عمل آوردند شواهدی مبنی بر حفاری غیرمجاز در این تپه دیده شد که مراتب به اطلاع پاسگاه محلی، دهیاری، پایگاه بسیج منطقه و انجمن های میراث فرهنگی فعال منطقه برای هوشیاری بیشتر ابلاغ و آموزش‌های لازم ارایه شد.
سرهنگ ایمان پور ادامه داد: ساعت سه بامداد سه شنبه باهوشیاری مردم و پایگاه بسیج منطقه تیم حفاران که با استفاده از ماشین آلات سنگین درصدد حفاری و جستجوی آثار تاریخی برآمده بودند را شناسایی و مانع کار آنها شده بودند.
او افزود: با مطلع شدن پاسگاه منطقه و همکاری مردم ۲ نفر از عوامل دستگیر و روانه زندان شدند و دستگیری سایر افراد متواری نیز در دست اقدام است.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمانشاه با اعلام اینکه پرونده متخلفین برای پیگیری به دستگاه قضایی ارسال شده است، تاکید کرد: در راستای وظایف سازمانی نظارت و حفاظت از آثار تاریخی تعطیل بردار نیست و در ایام نوروز بازدید از آثار با شدت بیشتری پیگیری می شود.
استان کرمانشاه دارای بیش از چهار هزار اثر تاریخی شناسایی شده است که بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ اثر آن ثبت ملی شده است.

[ad_2]

Source link