۲ هکتار از اراضی ملی رباط کریم آزادسازی شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا؛ حسن مسعودی روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: این اراضی با صدور دستور قضائی دادستان شهرستان رباط کریم و در اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع از ید متصرف که اقدام به شخم و شیار کرده بود خارج و به دولت بازگردانده شد.

وی ادامه داد: عملیات بازپس گیری این اراضی با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی غرب استان تهران و همکاری نیروی انتظامی به مرحله اجرا درآمد و تمامی مستحدثات ایجاد شده بر روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفت.

مسعودی با بیان اینکه حفاظت از عرصه های ملی جزو اولویت های مهم مجموعه منابع طبیعی بشمار می رود اظهار داشت: عرصه های ملی جزو انفال و متعلق به تمامی نسل هاست که در این خصوص با متعرضان به این عرصه ها بدون هیچ اغماضی برخورد قانونی صورت می گیرد.

این مقام مسئول به تعامل خوب ایجاد شده با دستگاه قضائی اشاره کرد و در این باره بیان داشت: خوشبختانه شاهد حمایت های لازم از سوی دستگاه قضائی در ارتباط با حفاظت از عرصه های ملی هستیم و در سایه تعاملات خوبی که با مقامات قضائی وجود دارد تاکنون اقدامات موثر و مفیدی در خصوص مبارزه با پدیده زمین خواری و کوتاه شدن دست متصرفان از عرصه های ملی انجام شده است.

وی از عموم مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی های احتمالی در عرصه های منابع طبیعی، فوراً مراتب را از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

 شهرستان رباط کریم در جنوب غربی پایتخت واقع شده است.

[ad_2]

Source link