۲ پروژه آب شیرین کن در عسلویه اجرا می‌شود

[ad_1]

عبدالحمید حمزه پور روز شنبه در نشست بررسی وضعیت موجود آب آشامیدنی و بهداشتی شهرها و روستاهای شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر افزود: در این ارتباط انتخاب سرمایه‌گذار و پیمانکار در دستور کار قرار گرفته و بزودی این مهم محقق می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین پروژه آب شیرین‌کن شهرستان جم در ساحل سیراف به ظرفیت ۲۸ هزار متر مکعب در دست احداث است که برای سرعت بخشی در تکمیل و بهره‌برداری آن اقدام‌های مهم و موثری انجام شده‌است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بهره‌برداری از خط انتقال آبرسانی سیراف – جم را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه بزرگ مورد توجه قرار دارد که با تکمیل پروژه آب شیرین‌کن جم مشکل دیرینه شهرها و روستاهای شهرستان جم برطرف می‌شود.

حمزه پور گفت: همچنین برای برطرف کردن مشکل آب شهرستان عسلویه تفاهم نامه‌هایی با دهیاری‌های عسلویه با هدف اصلاح و نوسازی ۱۵ کیلومتر از شبکه آبرسانی روستاهای این شهرستان منعقد شده‌است.

وی با اشاره به تجهیز و راه‌اندازی یک حلقه چاه در روستای “سهموی شمالی” عسلویه بیان کرد: برای حل مشکلات آبرسانی در عسلویه، ظرفیت آب از خط ساحلی کوثر ۱۰ لیتر در ثانیه افزایش یافته است.

حمزه پور افزایش آب ورودی به مجتمع آبرسانی چاه مبارک، نصب و راه‌اندازی کنتور در روستاهای ساحلی عسلویه، نصب و راه‌اندازی یکدستگاه آب‌شیرین‌کن در محل مخزن روستای اخند به ظرفیت تصفیه روزانه ۵۰۰ متر مکعب در روز و وارد مدار شدن مخزن ۵۰۰ متر مکعبی روستای سهمو جنوبی را از دیگر طرح‌های اجرا شده در عسلویه عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تهیه نقشه توزیع و نوسازی شبکه آبرسانی روستاهای عسلویه، انتقال و تصفیه آب سد بستانو برای مصرف روستایی به ظرفیت ۵۰۰ مترمکعب و مطالعه احداث یک مخزن پنج هزار متر مکعبی برای روستاهای ساحلی را از دیگر برنامه‌های در دست اقدام این شرکت معرفی کرد.

حمزه‌پور اضافه کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در روستاها و شهرها، نوسازی و بازسازی شبکه‌های فرسوده به منظور کاهش پرت و هدر رفت آب از جمله برنامه‌های کوتاه مدت آبرسانی در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر است.

وی ادامه داد: شهرستان عسلویه دارای ۲۰ روستا با بیش از ۳۰ هزار نفر جمعیت است و سرانه آنها با افزایش ظرفیت محلی و استفاده از خط کوثر از ۵۵ لیتر به حدود ۱۰۰ لیتر بر ثانیه افزایش یافته‌است.

حمزه پور یادآور شد: در زمان حاضر امکان تامین آب بیش از این میزان وجود ندارد و مردم باید در مصرف آب ضمن مدیریت مصرف با مسئولان آب و فاضلاب همکاری لازم را داشته باشند.

[ad_2]

Source link