۳۵ مورد بنا و چهار دیواری در ۲ محله‌ زنجان بر اساس قانون تخریب شد

[ad_1]

حجت الاسلام محسن کرمی روز سه شنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: این تخریب در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تفکیک باغات و اراضی که در داخل محدوده شهری قرار گرفته اند و نیز مستحدثات غیر اصولی که خطر ساز بودند بنا به درخواست شهرداری و مصوبه شورای تأمین شهرستان زنجان، انجام شد.

وی با اشاره به اینکه این مستحدثات به صورت ناایمن و به منظور ایجاد حق مکتسبه و احداث بنا در آنها در مراحل بعدی، ایجاد شده بود، اظهار داشت: با وجود تذکرات مکرر و اخطارهای شفاهی و کتبی و عدم توجه افراد به این اخطارها، با حضور عوامل شهرداری و یگان انتظامی تحت نظارت نماینده دادستانی بدون هیچ مشکلی بناهای غیر مجاز مذکو ر تخریب شد.

کرمی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون هرگونه ساخت و ساز بدون اخذ مجوز از مراجع قانونی تخلف محسوب شده و با برخورد قانونی مواجه خواهد شد.

فرمانده انتظامی شهرستان زنجان نیز با اشاره به تخریب ۳۵ فقره دیوار کشی غیرمجاز در زمین های حوالی روستای سایان و برخی انتقادات صورت گرفته در فضای مجازی در خصوص اجرای این حکم گفت: تخریب با حکم قضایی و توسط شهرداری و در حضور معاون دادستان و مسوولان به مرحله اجرا درآمد.

سرهنگ آرش خلخالی، افزود: نیروی انتظامی برابر قانون به عنوان ضابط قضایی در راستای تامین نظم و امنیت در موضوعات اجرای احکام ایفای وظیفه می کند.

وی اظهار داشت: در پی شکایت شهرداری زنجان مبنی بر دیوارکشی غیرمجاز در حوالی روستای سایان و صدور حکم قضایی در این ارتباط، تخریب این دیوار کشی های غیر مجاز صورت گرفت.
این مقام انتظامی تاکید کرد: تخریب های صورت گرفته صرفا دیوار کشی بوده و هیچ کس در این قطعات ساکن نبود و اجرای حکم کاملا قانونی و برابر حکم قضایی انجام شد.
خلخالی تصریح کرد: عده ای افراد سودجو، زمین ها را با قیمت ناچیز خریداری و با دیوارکشی و تفکیک غیرمجاز در قطعات کوچک، آن را به چند برابر قیمت به فروش می رسانند که در این رابطه، این دیوارکشی های غیرمجاز تخریب و وضعیت زمین به حالت اول و عادی برگشت. 

مسوول روابط عمومی منطقه چهار شهرداری زنجان نیز گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در کوی سایان و مهدیه زنجان که از سوی عوامل اجرایی شهرداری زنجان، تخریب شدند، مسکونی نبودند.

مهدی محمودی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ساخت و سازها در این ۲ منطقه ۳۵ مورد بود، افزود: این ساخت و سازهای غیرمجاز در حد چهاردیواری (دیوارکشی) و خالی از سکنه بود و هیچ خسارات جانی و مالی نیز در بر نداشت.  

وی اظهار داشت: با توجه به ساخت و سازهای بی رویه، غیرمهندسی و فاقد استحکام لازم در این ۲ محدوده که مغایر با قوانین و اصول شهرسازی نیز بود نسبت به تسلیم اخطاریه به سازندگان بنا مبنی بر توقف مستحدثات اقدام شد که متاسفانه این افراد توجهی به موضوع نکردند.

محمودی تصریح کرد: منطقه چهار شهرداری زنجان نیز بر حسب وظیفه ذاتی و قانونی خود و پس از هماهنگی با دادستان و فرماندهی انتظامی شهرستان زنجان به منظور اعمال قانون و برچیدن دیوارکشی های غیرمجاز در این اراضی بدون سند و فاقد مجوز ساخت و ساز، روز یکشنبه /پنجم مرداد ماه جاری/ وارد عمل شد.   

[ad_2]

Source link