۳ طرح پژوهشی در دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت پذیرفته شد

[ad_1]

دکتر اصغر مکارم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر حمایت از طرح‌های فناورانه تاکید کرد و گفت: تلاش هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در سیاست‌گذاری و همچنین حمایت از اساتید و دانشجویان در راستای تولید محصولات دانش‌بنیانی است که برای رفع نیازهای منطقه و کشور تولید شود.

دکتر اصغر مکارم افزود: یکی از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی جیرفت حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین است چرا که این مهم با سوق دادن پژوهش‌های کاربردی اساتید، پرسنل و دانشجویان به سمت برطرف کردن مشکلات منطقه محقق می‌شود.

وی ساخت محصولات مورد نیاز داخل کشور را گامی مهم در راستای تحقق اقتصاد مقامتی و به تبع آن جهش تولید عنوان کرد و گفت: با تکیه بر توان داخلی، کمبودها را جبران و از خروج سرمایه‌های ملی جلوگیری می‌کنیم و امیدواریم این مسیر تا خودکفایی کامل با شتاب بیشتری پیش رود.

فاطمه سیدی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز تصویب سه طرح ( ایده محصول‌محور) را نتیجه موافقت اعضای شورای فناورانه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت عنوان کرد.

وی طرح دستگیره ضدکرونا، برانکارد حمل بیمار با تکنولوژی جدید و دستگاه جراحی سنگ شکن درون اندامی « t- u- l » را از طرح‌های مصوب چهارمین نشست شورای فناورانه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اعلام کرد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: شورای فناوری دانشگاه بر آن است تا با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه و سایر نهادهای مرتبط، با هم‌افزایی و هم‌اندیشی متخصصان و صاحبنظران بتواند نقش مؤثری در توسعه فناوری سلامت جامعه ایفا کند.

همچنین معاون صنعت سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از آمادگی این مجموعه برای حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و ایده‌های محصول‌محور خبر داد.

حسین سعیدی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان آماده ارائه تسهیلات به واحدهای فناورِ مورد حمایت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت است.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، قلعه‌گنج، منوجان، فاریاب و رودبار جنوب را تحت پوشش دارد.

[ad_2]

Source link