۴۴ هزار بازرسی در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در قم انجام شد

[ad_1]

به گزارش روز شنبه روابط عمومی مرکز بهداشت قم، سیامک محبی افزود: ازاین‌بین ۲۹۷ مورد صنوف پرخطر با توجه به پروتکل‌های بهداشتی تعطیل و غیرفعال شدند.

وی ادامه داد: همچنین ۹ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت و تخلفات بهداشتی پلمپ و ۲۰ واحد غیرفعال شد.

محبی خاطرنشان کرد: از مجموع بازرسی‌های انجام‌گرفته ۲۰هزار و ۳۷۶ مورد از صنوف کلیه پروتکل‌های مربوط به صنف خود را رعایت نموده و در سایر موارد آموزش‌های لازم به متصدیان داده‌شده است.

وی بیان کرد: در روز گذشته جمعه ۲۹ فروردین‌ماه، تعداد ۱۱۷ مورد نظارت بر واحدهای غیرفعال از سوی بازرسان بهداشت انجام و ۱۴ مورد اخطار تعطیلی صادر گردید.

به گزارش ایرنا، کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی [email protected] در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

[ad_2]

Source link