۴۵ تن گل خشک محمدی در ابرکوه تولید شد

[ad_1]

مهدی غیب الهی عصر روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با پایان فصل برداشت این محصول ، این میزان با احتساب هزار و ۷۰۰ کیلوگرم در هکتار تولید شده است.

وی افزود: با وجود محدودیت منابع آبی و تداوم ۲ دهه پدیده خشکسالی و لزوم تغییر الگوی کشت سنتی ، کاشت گل محمدی به عنوان گیاهی کم آبخواه در این شهرستان در حال توسعه است.

غیب الهی با اشاره به توسعه کشت آن که توجیه اقتصادی خوبی برای کشاورزان  و بهره برداران دارد ، اظهارکرد: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار انتخابی جهش تولید در سال ۹۹ پیش بینی می شود سطح زیرکشت گل محمدی از ۲۵ هکتار به ۵۰ هکتار افزایش یابد.

وی با بیان اینکه بیشترین سطح زیرکاشت این محصول با ۲۰ هکتار در بخش بهمن ابرکوه است، تاکید کرد: افرادی که متقاضی توسعه و کشت گلستان های گل محمدی هستند، جهاد کشاورزی علاوه بر پرداخت تسهیلات خود اشتغالی ارزان قیمت ، آنها را در توسعه و کاشت این محصول و دیگر گیاهان دارویی کمک می کند.

گل محمدی یکی از گیاهان دارویی به شمار می رود و خاصیت تسکین بخش دارد و این محصول همچنین برای تولید انواع عطر و ادکلن و عرق گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

[ad_2]

Source link