۴۸۱ محصول تولیدی در زنجان مشمول استاندارد اجباری است

[ad_1]

داود کارگرزاده روز پنجسنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طی یک سال گذشته چهار هزار و ۶۰ مورد بازرسی و نمونه برداری از واحدهای تولیدی در استان انجام شده است، افزود: بازدیدهای سرزده از واحدهایی که اقلام و کالاهای مربوط به مقابله با کرونا و پیشگیری از آن را تولید می کنند، در دستور کار است تا از استاندارد لازم برخوردار باشند.  

وی ادامه داد: بازدید از واحدهایی که در امر صادرات و واردات  نیز نقش آفرینی می کنند، در اولویت های اداره کل استاندارد استان است.  

مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: طی یک سال گذشته ۱۱۷ مورد صدور و تمدید پروانه کاربرد علامت استاندارد و از سویی دیگر ۱۷۲ مورد نیز تعلیق و ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد را در استان داشتیم.  

کارگرزاده افزود: تا کنون سه مورد صدور پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی در استان با همکاری جهاد کشاورزی صادر شده است که بیشتر جنبه تشویقی دارد.  

وی اظهار داشت: همچنین سال گذشته صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد برای محصولات دانش بنیان، برای نخستین بار در کشور در زنجان انجام شد.  

مدیرکل استاندارد استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه واحدی در این استان نداریم که با وجود مشمول بودن، بدون دریافت علامت استاندارد فعالیت داشته باشد، گفت: واحدهای مشمول یا واجد علامت استاندارد هستند و یا کاربرد استاندارد برای محصولاتشان تعلیق و یا ابطال شده است.  

[ad_2]

Source link