۴.۶ درصد اعتبارات عمرانی آذربایجان‌غربی به تکاب اختصاص یافت

[ad_1]

محمود زمانی روز سه‌شنبه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی تکاب با اشاره به اینکه این میزان اعتبار بیشتر از سهم شاخص جمعیتی شهرستان است افزود: ۳۳۸ میلیارد ریال اعتبار عمرانی از محل منابع مختلف از جمله اعتبارات توازن منطقه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه ای در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان به تکاب اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه این شهرستان ۲.۵ درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهد بیان کرد: ۲۱ درصد از این اعتبارات به توسعه و خدمات شهری و روستایی، ۱۷ درصد به بخش حمل و نقل، ۱۵ درصد به آموزش و پرورش، ۱۳ درصد به توسعه آب و فاضلاب و هشت درصد به بخش کشاورزی در نظر گرفته شده ‌است.

فرماندار تکاب ادامه داد: بر این اساس۶۷ میلیارد ریال به توسعه و بهبود عمران شهری، تقویت شبکه برق، اجرا و تکمیل طرح هادی در روستاها و بهبود خدمات شهری ، ۵۷ میلیارد ریال به بهسازی و آسفالت جاده های اصلی، فرعی و روستایی، ۲۵ میلیارد ریال به توسعه بخش کشاورزی و اجرای طرح‌های آبخیزداری و ۴۱ میلیارد ریال به اجرای طرح‌های تامین آب شهری و روستایی تکاب در سال‌ جاری تخصیص خواهد یافت.

زمانی اظهار داشت: همچنین بخش بهداشت و درمان این شهرستان در اعتبارات عمرانی سال‌جاری از ۱۸ میلیارد ریال اعتبار برخوردار شده و بیش از ۱۳ میلیارد ریال نیز برای تکمیل حوزه‌های علمیه، تعمیر و تجهیز مساجد و خانه‌های عالم و ۱۹.۳ میلیارد ریال نیز برای توسعه و بهبود زیرساخت‌ها و خدمات گردشگری، حفاظت و مرمت بناهای تاریخی و احداث مرکز ترویج صنایع دستی در این شهرستان پیشنهاد و تصویب شده ‌است.

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات ویژه برای توسعه عمران شهری و روستایی تکاب بیان کرد: امسال هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای تکمیل کمربندی اصلی شهر، یک میلیارد ریال برای احداث طرح یادمان شهدای گمنام، یک میلیارد ریال برای توسعه برق روستای “شریف‌آباد”، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز برای اجرا و تکمیل طرح هادی در روستاهای “قزقاپان”، “نبی‌کندی” و “چوپلو” تخصیص یافته است.

فرماندار تکاب با بیان اینکه رویکرد دولت در سال ۱۳۹۹ بر تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام استوار است اضافه کرد: با تخصیص این اعتبارات، میزان اعتبار تصویب شده برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام ساماندهی و آسفالت کمربندی اصلی شهر به ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال رسیده است.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و بر اساس اعلام وزارت کشور جزو ۳۱ شهرستان محروم و کمتر برخوردار کشور به‌شمار می‌رود.

[ad_2]

Source link