۵۱۷ بیمار مشکوک و قطعی کرونا در البرز بستری هستند

[ad_1]

به گزارش مرکز اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ، دکتر حسین کریم روز پنجشنبه گفت :  از این تعداد ، ۷۰ بیمار با علائم کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته تحت مراقبت پزشکی در بیمارستان ها قرار گرفتند.

وی بیان داشت : مجموع کل  موارد بستری شامل  قطعی ، محتمل و مشکوک از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز در استان البرز۱۳ هزارو ۹۰۳ نفر  بوده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۴۸۸ نفر مورد قطعی مثبت  تشخیص داده شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت : در ۲۴ ساعت گذشته  ۵۴۵ نفر سرپایی کرونا  به مراکز درمانی و بهداشتی مراجعه کردند که ۷۰ نفر آنان به علت شدت بیماری  در بیمارستان ها بستری شده اند.

 کریم با اشاره به اینکه تعداد  ۱۱۳ بیمار بستری شده جوان و پایین تر از سن ۵۰ سال هستند، تصریح کرد : تعداد بیماران بستری شده ی بد حال در ۲۴ ساعته گذشته به ۱۱۶نفر رسید. 

وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته  هشت بیمار کووید ۱۹  در البرز جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به  ۸۲۸ نفر رسید .

این مسوول تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۲ هزار و ۵۳۶ نفر  از مراکز درمانی ترخیص شده اند که ۶۳ نفر آنان در ۲۴ ساعت گذشته پس از بهبودی به منازل خود بازگشتند.

[ad_2]

Source link