۵۲ هزار واحد صنفی همدان برای دریافت مجوز بازگشایی ‌اقدام کردند

[ad_1]

منوچهر کرمی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا همه اصناف تولیدی و خدماتی در مرحله اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند که از هفته آخر فروردین در همدان اجرا شد، برای بازگشایی واحد باید در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام می کردند.

وی اضافه کرد: پس از ثبت نام و دریافت پروتکل بهداشتی و دادن تعهد رعایت آنها، مجوز بازگشایی به واحد صنفی داده می شد اما همچنان وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی بررسی می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: واحدهای تولیدی و کارگاه های کوچک، مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، مراکز اداری، بانک ها و دفاتر پیشخوان بیشترین میزان نامنویسی را در سامانه پیش بینی شده توسط وزارت بهداشت داشتند.

کرمی تاکید کرد: بازگشایی واحدهای صنفی به معنای قرار داشتن در شرایط عادی از نظر احتمال ابتلا به ویروس کرونا نیست بلکه آثار تعطیلی اصناف به اشکال دیگر کشور و استان را تحت تاثیر قرار داده بود بنابراین تصمیم به بازگشایی صنوف با رعایت ملاحظات بهداشتی گرفته شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: در یک هفته گذشته شاهد پیک ویروس کرونا در همدان نبودیم.

کرمی اظهار داشت: شاخص سرایت پذیری ویروس کرونا در همدان کاهش یافته و احتمال گسترش و شیوع بیماری پایین است اما همچنان بر رعایت تمامی نکات بهداشتی تاکید داریم.

[ad_2]

Source link