۵۶ کیلومتر راه روستایی کردستان در قالب طرح ابرار آسفالت شد

[ad_1]

محمد راشد مدرس گرجی عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از طرح های حوزه راه شهرستان بانه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبارات هزینه شده برای اجرای طرح ابرار در راه های روستایی کردستان توسط سازمان راهداری و مابقی از محل اعتبارات استانی تامین شده است.

وی یادآور شد: از ابتدای آبان سال ۹۸ در سطح کشور تصمیمی گرفته شد پروژه های راه روستایی که در مرحله شن ریزی و آسفالت هستند توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای با ماشین آلات سازمان شن ریزی شده و با عقد قرارداد با پیمانکار آسفالت انجام شود البته راه روستاهایی که جمعیت بالایی دارند در قالب طرح ابرار آسفالت می‌شود.

مدرس گرجی با اشاره به اینکه امسال اعتبارات طرح ابرار استانی است، افزود: با توجه به اعتبارات امسال اولویت اجرایی طرح ابرار مشخص می شود که در صورت اختصاص اعتبارات تا پایان فصل کاری ۶۰ کیلومتر راه روستایی در قالب این طرح آسفالت خواهد شد.

وی اضافه کرد: ۲ هزار کیلومتر راه روستایی در کردستان هنوز آسفالت نشده که بسیاری از این راه ها در قالب طرح ابرار نمی گنجد و تنها ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی در قالب طرح ابرار قابلیت آسفالت شدن دارد که ۲۰۰ کیلومتر از این راه ها تا سال آینده آماده اجرای طرح می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان با اشاره به اهمیت حفاظت از راه ها گفت: اعتبارات مورد نیاز برای نگهداری و حفاظت از راه های شریانی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه های فرعی از محل اعتبارات استانی تامین و هزینه خواهد شد.

وی تاکید کرد: طرح لکه گیری و روکش آسفالت در قالب ۱۰ پروژه در راه های که نیاز دارند در حال اجراست و خط کشی راه ها نیز در قالب ۲ پروژه شامل تمام محورهای شریانی اجرا می‌شود.

مدرس گرجی مهمترین مشکلات راهداری و حمل نقل جاده ای کردستان را کمبود اعتبارات اعلام کرد و یادآور شد: طرح تعمیر و نگهداری علائم راه ها با مشارکت ۱۰ پیمانکار در حال اجراست و تعمیر و نگهداری ماشین آلات راهداری نیز در حال انجام است.

وی به همکاری مجموعه سازمان های مربوطه اشاره کرد و افزود: ضروری است سازمان های مربوطه بیشتر با راهداری و حمل و نقل جاده ای همکاری کنند چرا که هزینه های زیادی برای حفظ و نگهداری راه ها و ماشین آلات نیاز داریم.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

[ad_2]

Source link