۶۰ پروژه در هفته دولت در ایذه افتتاح می‌شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا، حسین لامی‌زاده عصر یکشنبه در نشست خبری هفته دولت اظهار داشت: تمام تلاش مجموعه مدیریتی شهرستان این است که اقدامات مناسبی برای رفاه حال مردم انجام شود، فرا رسیدن هفته دولت نیز بهانه‌ای است تا تعدادی از پروژه‌های سطح شهرستان به بهره‌برداری برسند.

وی افزود: در هفته دولت امسال، ۶۰ پروژه در حوزه‌های مختلف از جمله راه و شهرسازی، کشاورزی، اشتغال و کارآفرینی و روستایی افتتاح خواهد شد.

فرماندار ایذه با بیان اینکه برای تکمیل این پروژه‌ها بالغ بر ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده‌است ادامه داد: اعتقاد ما این است که اگر افتتاح پروژه‌ها به ایجاد شغل برای مردم منتهی نشود، کار مثبتی صورت نگرفته است‌.

وی افزود: در حوزه پروژه‌های عمرانی شهر و شهرداری سه پارک محله‌ای با مجموع متراژ ۱۴ هزار متر مربع در سه نقطه شهر به بهره برداری خواهند رسید، کل اعتبار این سه پارک پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده‌است.

لامی‌زاده در ادامه با تشریح پروژه‌های حوزه روستایی گفت: معابر بیش از ۵۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال بهسازی شد و روشنایی معابر بیش از ۱۰۰ روستای فاقد دهیاری نیز با پنج میلیارد ریال هزینه به انجام‌رسید.

وی با اشاره به سیل سال ۹۸ و امکان وقوع حوادث اینچنینی در سطح شهرستان گفت: برای کنترل سیلاب‌ها که در حوزه مدیریت بحران است یک و نیم کیلومتر کانال سیل‌بر با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار ایذه ادامه داد: چندین پروژه نیز در حوزه کشاوزی و دامداری به افتتاح خواهد رسید کن مجموع اعتبار. آنها بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال بوده‌است.

وی افزود: اعتبار مالی ما اندک است اما با این وجود کار را رها نکرده‌ایم و با بضاعت خود در حال خدمت‌رسانی هستیم، پروژه لکه گیری و آسفالت محور ایذه تا پل هلایجان انجام و عملیات نصب نیروجرسی در این مسیر نیز آغاز شده‌است.

فرماندار ایذه در پایان گفت: بودجه امسال شهرستان‌ها ۵۲۳ میلیارد ریال بوده‌است که نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته‌است اما با این وجود درصورت تخصیص کامل و ۱۰۰ درصدی می‌توان کاستی بودجه امسال را برطرف کرد.

شهرستان ایذه با بیش از ۲۳۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۸۳ کیلومتری اهواز در شرق خوزستان واقع شده‌است.

[ad_2]

Source link