۶۵ میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی در خمین پرداخت شد

[ad_1]

«ابوالفضل نوروزی» روز ‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان تسهیلات در قالب ۱۸ طرح پرداخت شده و منجربه ایجاد ۵۶ شغل مستقیم شده است.
وی اظهارداشت: تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در زمینه مشاغلی چون تراشکاری، صنایع دستی، گردشگری، معدنی و دامداری پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: تسهیلات مذکور برای ایجاد کارآفرینی در مناطق روستایی اسدآباد، فرج آباد، قیدو، خراوند، میشیجان، کوکه، ازنوجان، زورقان و ناحیه صنعتی شهابیه، هشمتیه، سیف‌الدین، خلیل‌آباد و حاجی‌آباد پرداخت شده است.
نوروزی افزود: هر یک میلیارد  و ۵۰۰ میلیون ریال  تسهیلات پرداختی این صندوق یک اشتغال مستقیم فراهم می‌کند و محدودیت اعتبار در این راستا وجود ندارد و در صورت تصویب طرح‌ها، اعتبار شناور جذب و تسهیلات پرداخت می‌شود.
وی گفت: پرداخت این تسهیلات در مناطق روستایی سبب کاهش مهاجرت از این مناطق می شود و زیرساختهای اشتغال و حضور جوانان در روستا را فراهم می کند.
مسوول صندوق کارآفرینی امید خمین  تاکید کرد: اشتغال ایجاد شده در روستاهای خمین به ویژه در زمینه گردشگری و بوم گرگردی بستر درآمدزایی برای روستا و شهرستان را فراهم کرده است.   
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارای بالاترین نرخ بیکاری در استان مرکزی است.

[ad_2]

Source link