HDR در تلویزیون چیست و معرفی بهترین تلویزیون ها با HDR

دو ویژگی اصلی و مهم در نحوه نمایش محتوای ویدیو در تلویزیون ، خرید تلویزیون از گناوه نسبت کنتراست ادامه مطلب یا نحوه نمایش نور و تاریکی روی صفحه تلویزیون و البته دقت رنگ یا نزدیک بودن رنگ های نمایش داده شده به نسخه موجود آنها در طبیعت و البته در بعضی موارد نظر مدیر است.

قیمت تلویزیون بانه

به گزارش ایسنا ، به نقل از سلام بابا ، اگر دو تلویزیون خرید تلویزیون از گناوه را در کنار هم قرار دهید ، دستگاهی که از کنتراست بهتری برخوردار باشد و دقت رنگ بالاتری دارد ، در کنار تلویزیون دیگری که وضوح بالاتری دارد (پیکسل های بیشتر) قابل مشاهده تر خواهد بود. و در واقع برای بینندگان جذاب تر خواهد بود. خرید تلویزیون از گناوه تصویری که در چنین تلویزیون نمایش داده می شود با وجود رزولوشن پایین طبیعی و واقعی تر خواهد بود. به عبارت دیگر ، یک تلویزیون با وضوح کامل HD اما با نسبت کنتراست خوب و دقت رنگ بالا همیشه می تواند یک تلویزیون را با وضوح 4K و میانگین کنتراست و دقت رنگ ضرب کند.

نحوه کار HDR

قیمت تلویزیون ایرانی شهاب

به معنای HDR ، فعال کردن آن دامنه پویای تصاویر را افزایش می دهد. خرید تلویزیون از گناوه در عکاسی ، محدوده دینامیکی به نسبت نور به تاریکی اشاره دارد. برای استفاده از HDR ، به جای یک تصویر به خرید تلویزیون از گناوه 3 تصویر احتیاج داریم ، هر تصویر با مقدار متفاوت جذب نور (یا قرار گرفتن در معرض نور) متفاوت گرفته می شود و بنابراین جزئیات قسمت های تاریک و سبک در این 3 تصویر متفاوت است.

با استفاده از یک نرم افزار ویرایش تصویر می توانید بهترین قسمت های هر کدام را شناسایی کرده و سه عکس گرفته شده را ترکیب کنید. در تلفن های دارای قابلیت HDR ، خرید تلویزیون از گناوه انتخاب قسمت های مناسب هر عکس و ترکیب آنها توسط تلفن انجام می شود.

معمولاً تصویری که توسط HDR تولید می شود به چیزی که ما خرید تلویزیون از گناوه با چشمان خودمان می بینیم نزدیکتر است و در واقع جزئیات قسمت های تاریک و سبک بیشتر است.

راهنمای خرید تلویزیون

با استفاده از HDR ، عکاسی دیر هنگام طبیعی است زیرا خرید تلویزیون از گناوه باید پردازش و ترکیب حداقل سه تصویر صبر کنیم.

یک مثال تصویری را برای نشان دادن در نظر بگیرید: خرید تلویزیون از گناوه

البته توجه داشته باشید که این تصاویر توسط یک تلفن گرفته نشده است ، بلکه درنظر گرفته شده است که یک نمونه برای روشن شدن مسئله ارائه کند. برخی از عکاسان حرفه ای با دوربین های DSLR نیز از تصاویر HDR استفاده می کنند. اما با استفاده از این دوربین ها ، آنها معمولاً 3 تا 5 عکس مختلف خرید تلویزیون از گناوه می گیرند و سپس برای ایجاد تصویر نهایی HDR ، از خود نرم افزار ویرایش عکس مانند Photoshop استفاده می کنند.

این ویژگی چگونه کار می کند؟

تلویزیون سونی X9500G

خرید تلویزیون سامسونگ

نوع: LED نوع فرعی: وضوح VA: اندازه های 4k: 55-65-

HDR همه چیز در مورد رنگ و نکات برجسته است ، بنابراین برای کسانی خرید تلویزیون از گناوه که تلویزیون را می خواهند با بهترین دقت رنگ هنگام بیرون کشیدن آن از جعبه ، سونی X9500G بهترین تلویزیون HDR برای دقت رنگ بالا است. این مدل جایگزین Sony X9000F است که عملکرد کلی مشابه و تصویر بسیار دقیقی خرید تلویزیون از گناوه را ارائه می دهد. خرید تلویزیون از گناوه اما از آنجا که مدل سال گذشته یافتن آن دشوار است. X9500G طیف گسترده ای از رنگ دارد و می تواند بسیار روشن باشد ، بنابراین عملکرد HDR چشمگیر را با رنگ های واضح پر می کند. این تلویزیون سونی به لطف نسبت کنتراست بالای بومی و پشتیبانی کم نور محلی و عملکرد عالی در اتاق تاریک بسیار عالی است.